Haberler

14 Eylül 2021

GENÇ GİRİŞİMCİLER İLK EĞİTİMİNİ ALDI

9 ve 10. sınıf öğrencilerimize MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sonyel OFLAZOĞLU DORA tarafından “GİRİŞİMCİLİK” konulu sunum gerçekleştirildi. Pandemi tedbirlerinin alındığı sunumda Girişimcilik Nedir? Girişimciliğin Temel Prensipleri Nelerdir?sorularına cevap arandı. Türkiye’den ve dünyadan başarılı girişimcilik örneklerinin paylaşıldığı keyifli sunumu için hocamıza teşekkür ederiz.

11 Eylül 2021

TÜBİTAK 4007 Teknouzay Bilim Şenliği-3

Bilimin Işığında Uzay'ı keşfetmek amacıyla TED HATAY Kolejinden Fen Bilimleri Öğretmeni Taner Oktay’ın “Roket Maket Atölyesi” ile Bilişim Teknoloji Öğretmeni Gökçe Akoğlu’nun “Artırılmış Gerçeklik & VR Atölyeleri”ne katılım çok fazlaydı.
Yoğun talebin gerçekleştiği atölyelerimize katılan öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.
11 Eylül 2021

e-Twinning projeleri ile kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz ve projelerde görev alan öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar.

2020-2021 eğitim öğretim döneminde hazırladıkları e-Twinning projeleri ile kalite etiketi almaya hak kazanan Fizik öğretmenimiz Ali Eşki, Kimya öğretmenimiz Nazime Ersöz Bal, Biyoloji öğretmenimiz İnci Horoz ve projelerde görev alan öğrencilerimiz sertifikalarını okulmuzda düzenlenen törenle aldılar. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

08 Eylül 2021

Kulüp Tanıtımları

TED Hatay Koleji kulüp tanıtımları öğretmenlerimizin etkili ve ilgi çekici sunumlarıyla gerçekleştirildi.

08 Eylül 2021

Verimli Ders Çalışma Basamakları

8. sınıf öğrencilerimize rehber öğretmenimiz tarafından LGS tanıtımı yapılarak "Verimli Ders Çalışma Basamakları" hakkında seminer verildi. LGS hazırlığında planlama ve devamlılığın önemine dikkat çekildi.

07 Eylül 2021

TED Hatay Koleji Kampüsümüzde Düzenlenen Törenle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılına Merhaba Dedi!

Kurucumuz Sayın Prof. Dr. Mustafa Özat, yönetim ve eğitim kadromuzun hazır bulunduğu törende Sayın Kurucumuz Prof. Dr. Mustafa Özat tarafından aramıza yeni katılan öğretmenlerimize okulumuzun rozeti takıldı. Daha sonra 93 yıldır yanan TED meşalesini gururla taşıyarak ülkemizin geleceğine ışık tutan 12. sınıf öğrencilerimiz; okulumuzun simgesi olan meşaleleri, TED ailesine yeni katılan ilkokul 1. sınıf öğrencilerine teslim ettiler.
Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyoruz.
Yuvanıza hoşgeldiniz Kolejliler!
28 Ağustos 2021

5. sınıf öğrencilerimiz ile oryantasyon ve bilgilendirme toplantısı

TED Hatay Koleji 5. sınıf öğrencilerimiz ile oryantasyon ve bilgilendirme toplantısı okulumuz kültür salonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte TED’in tarihi ve kültürü, ortaokul akademik ders programı, ölçme değerlendirme sistemi, PDR birimi çalışmaları paylaşıldı. Öğrencilerimize ortaokul serüvenlerinde sağlık ve başarı diliyoruz.

27 Ağustos 2021

TED Hatay Koleji 9. sınıf öğrencilerimiz ile oryantasyon ve bilgilendirme toplantısı

TED Hatay Koleji 9. sınıf öğrencilerimiz ile oryantasyon ve bilgilendirme toplantısı okulumuz kültür salonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte TED’in tarihi ve kültürü, lise akademik ders programı, ölçme değerlendirme sistemi, PDR birimi çalışmaları ve yabancı dil eğitimleri ayrıntılı şekilde paylaşıldı. Öğrencilerimize lise yaşamlarında sağlık ve başarı diliyoruz.

26 Ağustos 2021

Artık Onlar da TED’li

Yeni eğitim öğretim yılımıza başlarken minik TED’liler kura heyecanı yaşadılar. TED Hatay Koleji ailesine yeni katılan öğrencilerimiz yıl boyunca birlikte olacakları sınıf ve branş öğretmenleriyle tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdürümüz Sayın Gizem Kanlı Demir’in bilgilendirme içerikli konuşmasının ardından kura çekimi gerçekleşti. Daha sonra ise minik TED’lilerimiz sınıflarına geçtiler. Aramıza katılan minik TED’lilerimize sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyoruz.

20 Ağustos 2021

TED HATAY KOLEJİNDE KURA HEYECANI

Heyecanları gözlerinden okunan 1. sınıf öğrencilerimizin kura çekimi ile şubeleri belirlendi. Öğrencilerimiz geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, eğitimin meşalesi vizyoner öğretmen kadromuz ile tanışırken; merakla beklenen kura çekimine idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz ilkokula TED ile adım atmanın mutluluğunu aileleri ve öğretmenleriyle paylaştılar.
Biz büyük bir aileyiz.
19 Ağustos 2021

8. SINIFLARIMIZLA LGS MARATONU DEVAM EDİYOR

2021-2022 eğitim öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerimize Okul Müdürümüz Sayın Gizem Kanlı Demir ile Ortaokul Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Bozdemir tarafından öğrencilerimize süreçle ilgili kısa bilgilendirme konuşması yapıldı. Ardından Ortaokul PDR Uzmanımız tarafından LGS sürecine yönelik sunum gerçekleştirildi. Ayna oyunu ile eğlenerek öğrencilere çabalarının karşılığını mutlaka alacakları duygusu aşılanmaya çalışıldı. Hedef koymanın ve planlı çalışmanın başarı üzerindeki önemi üzerinde duruldu. Çalışmaya odaklanmak için yapılabilecekler anlatılarak öğrencilerimize motivasyonlarının her zaman yüksek olacağı başarılı bir yıl geçirmeleri dilendi.

19 Ağustos 2021

TED Hatay Koleji 12. sınıf öğrencilerimizin YKS maratonu başlıyor.

12. sınıf öğrencilerimiz ile sınava hazırlık sürecimiz başladı. Okul idaremiz, PDR birimimiz ve ölçme değerlendirme birimimizin paylaşımlarda bulunduğu toplantı gerçekleştirildi. Sınav süreci boyunca kurulacak iş birliğinden, akademik danışmanlık sisteminin takibinden, deneme sınavlarının öneminden bahsedildi. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dilekleriyle buluşma sonlandırıldı.

19 Ağustos 2021

TED Hatay Koleji Ailesi olarak akademik ve idari kadromuzla yeni eğitim öğretim yılına hazırız.

 Sağlık ve başarı dolu bir yıl diliyoruz.

18 Ağustos 2021

Dünya’da bir ilki gerçekleştirdik.

Atakaş Hatayspor, Aerobest ve TED Hatay Koleji Bilişim Teknolojileri Drone Grubu işbirliği ile Dünya’da bir ilki gerçekleştirdik. Atakaş Hatayspor- Kasımpaşa maçı öncesinde Covid-19 tedbirlerine ek olarak tüm stadı drone ile dezenfekte ettik.

10 Ağustos 2021

SATRANÇTA BAŞARILARIMIZ

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen Kahramanmaraş küçükler (7-12) il birinciliği satranç turnuvasında 1-A sınıfı öğrencimiz Deniz Yiğitbaşı 7 yaş kategorisinde Kahramanmaraş il birincisi,
4-B sınıfı öğrencimiz Duru Yiğitbaşı 10-11-12 yaş kategorilerinde Kahramanmaraş il birincisi olmuştur.
03 Ağustos 2021

Yıldızlar(13-18 yaş) Satranç Turnuvası

7-A sınıfı öğrencimiz Ege Tatlıoğlu Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği Yıldızlar(13-18 yaş) satranç turnuvası kategorisinde Hatay il birinciliği elde etmiştir. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

03 Ağustos 2021

HATAY’DAKİ EN BAŞARILI OKUL TED HATAY KOLEJİ SEÇİLDİ!

MetroPOLL Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda Hatay’daki en başarılı okul sıralamasında TED Hatay Koleji birinci sırada yerini aldı.

10 Temmuz 2021

eTwinning Bilgilendirme Toplantısı Okulumuzda Gerçekleştirildi

eTwinning Bilgilendirme Toplantısı, Yeğitek Ulusal Destek Servisi Uzmanları eşliğiyle 8-9 Temmuz tarihlerinde TED Hatay Kolejinde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan, Ulusal Destek Servisi Uzmanlarından Sayın Dr. Hülya Bal, Sayın Ertan Kocabaş ve Sayın Zühal Kazancı’ya plaket vererek teşekkür etti. Ulusal Destek Servisi de İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan ve eTwinning İl Koordinatörü Sayın Ömer Bektaş’a plaketlerini takdim etti.

10 Temmuz 2021

Okulumuz eTwinning School Olmaya Hak Kazandı!

Okulumuz 2020 yılında katıldığı projeler ile eTwinning School olmaya hak kazanmıştır.
Defne Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül töreninde hazırladıkları projeler ile Fizik Öğretmenimiz Sayın Ali Eşki, Anaokulu Öğretmenimiz Sayın Arzu Yumuşak’a Defne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Gülistan tarafından sertifikaları takdim edilmiştir. Kalite etiketi ve eTwinning School setlerini de okulumuz adına Lise Müdür Yardımcımız Sayın Şerif Alper Küçüköğretmen almıştır.
10 Temmuz 2021

Uluslararası Scratch Yaratıcı Programlama Olimpiyatı

Dünya sıralamasında üçüncülük, Türkiye sıralamasında birincilik elde ettiğimiz Uluslararası Scratch Yaratıcı Programlama Olimpiyatı 2021 konsolide seçim aşaması 11-12 yaş kategorisinde derece elde eden öğrencilerimiz Danyel SOĞAN ve Mehmet Ali ERGİN İlkokul Müdürü Sayın Gizem KANLI DEMİR’den madalyalarını ve sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

05 Temmuz 2021

7 Haziran-2 Temmuz Tarihleri Arasında Beden Eğitimi Zümremiz Tarafından Düzenlenmiş Olan Yarışmalar

7 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında beden eğitimi zümremiz tarafından düzenlenmiş olan futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, golf, ip atlama, penaltı, top sektirme yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize madalyaları verildi. Yarışmalarda dereceye giren ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi göstermiş oldukları performanstan dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

02 Temmuz 2021

Öğrencilerimiz Uluslararası Kodlama yarışmalarında başarıya doymuyorlar.

Uluslararası Scratch Yaratıcı Programlama Olimpiyatı 2021 konsolide seçim aşaması 11-12 yaş kategorisinde 6. sınıf öğrencilerimizden Danyel SOĞAN Dünya 3. sü ve Türkiye 1. si oldu. Yine 6. sınıf öğrencimiz Mehmet Ali ERGİN Dünya 4. sü ve Türkiye 2. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

30 Haziran 2021

LİSEDE MEZUNİYET HEYECANI!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen lise mezuniyet törenimiz 29 Haziran Salı günü Covid-19 tedbirleri kapsamında mesafe kurallarına uygun olarak TED Hatay Koleji kampüsünde görkemli bir törenle gerçekleşti. Işığı geleceğe götüren öğrencilerimizi, meşalelerimizi Türk Eğitim Derneğinin 93. yılında aydınlık yarınlara uğurladığımız törenimize Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hasan KAYA da eşlik etti. Törenimizde Kurucumuz, Genel Koordinatörümüz, idarecilerimiz, değerli velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz hazır bulundu.
TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar. Hemen ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’mız hep birlikte coşkuyla söylendi.
Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT açılış konuşmalarını yaptıktan sonra Prof. Dr. Sayın Hasan KAYA Kolejlilere seslendi.
Törende Genel Koordinatörümüz Sayın Kenan EFE günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 2017-2018 mezunlarımızla birlikte oluşturulan ve her geçen yıl büyüyen Mezunlar Derneği Başkanı Hazar DAĞLI duygularını dile getirdi. Ardından okul birincimiz Zeynep KAYNAK, okul ikincimiz Nilayda SAĞALTICI ve okul üçüncümüz Meltem FAKIOĞLU’na plaket ve başarı belgeleri sunuldu. Ardından okul birincimiz Zeynep KAYNAK, TED’li olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren konuşmasını yaptı ve okulumuzun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet törenimiz, okul ikincimiz Nilayda SAĞALTICI’nın İngilizce konuşması yapmasının ardından kurucumuzun kıdemli öğretmenlerimizden Mesrure AÇAR’ın şahsında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür çiçeğini sunmasıyla devam etti. Ardından öğrencilerimize mezuniyet belgeleri, flamaları ve armağanları verildi.
Flama devir ve teslim töreninin ardından geçtiğimiz yıl spor müsabakalarında başarı elde eden öğrencilerimize pandemi nedeniyle verilemeyen plaketleri sunuldu.
Son olarak mezuniyetin işareti olan “püskül çevirme” ve “kep atma” seremonisi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi ve törenimiz iyi dileklerle son buldu.
Yeni mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz.
26 Haziran 2021

TED Hatay Koleji Lise Tanıtım Toplantısı

TED Hatay Koleji lise tanıtım toplantısı okulumuz kültür salonunda gerçekleştirilmiştir. Etkinlikte TED’in tarihi ve kültürü, lise akademik ders programı, ölçme değerlendirme sistemi, PDR birimi çalışmaları ve yabancı dil eğitimleri ayrıntılı şekilde paylaşılmıştır.

24 Haziran 2021

ŞİMDİ TED'Lİ OLMA ZAMANI!

TED'i yakından tanımak isteyen ortaokul öğrencileri “TED'DE BİR GÜN” etkinliğinde buluştu.
Güne sabah egzersizi ile başlayan TED adayları, heyecanlı TEDviver serüveninin ardından “Ahşap Atölyesi”nde el göz koordinasyonuyla ince kas motor becerilerini kullanarak hünerlerini gösterdiler. Yapay zeka görüntü işleme teknolojisi ile maske kontrol edici uyarı uygulaması geliştirdiler, TEDscience atölyesinde eğlenceli deneyler yaparak, yaşayarak bilim aşkını keşfettiler. Sanat atölyelerinde yaptıkları ritim, perküsyon çalışmaları ve ebru sanatında renklerin dansıyla keyifli, eğitici ve eğlenceli bir cumartesi günü yaşadılar.
Ortaokul Müdür Yardımcısı Sayın Nuray Bökrü"nün öğrenci ve öğrencilerin velilerine yaptığı bilgilendirme ve tanıtım sunumu sonrasında TED Hatay Koleji kampüs turuyla etkinlik sona erdi.
23 Haziran 2021

LGS Maratonu Hız Kesmeden Devam Ediyor

LGS sınav çalışmaları tüm hızıyla devam eden 7. sınıf öğrencilerimizin velilerine hem 8. sınıf sistemi hem de LGS sınavı ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Sunumlarda Ortaokul Müdür Yardımcısı tarafından 8.sınıf Ortaöğretime Destek Eğitim Programı (ODEP), etüt disiplini, Akademik Danışmanlık ve öğrenci bireysel takip sistemi anlatıldı. PDR Uzmanımız tarafından LGS sınav içeriği ve sürecinden bahsedilirken hedef koymanın başarı için önemli bir motivasyon aracı olduğu vurgulandı. Öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmeleri adına branş öğretmenlerimizin hazırladığı tatil önerilerinde bulunuldu.

23 Haziran 2021

FARK YARATMAYA DEVAM EDİYORUZ

2021-2022 Eğitim Öğretim yılından itibaren Okulumuzda uygulanması planlanan akademik programlar doğrultusunda İngilizce fizik, İngilizce kimya ve İngilizce biyoloji dersleri başarılı bir şekilde yapılarak tamamlanmıştır. Öğrencilerimizin akademik performanslarını İngilizce bilgileri ile birleştirmeyi amaçladığımız program, lisans eğitimini İngilizce almak isteyen öğrencilerimize de destek olacaktır. Büyük ilgi gören programımız için emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

23 Haziran 2021

Usta Yazılımcılar

2020-2021 yılında okulumuzu temsil eden TED Robotics takımı "Usta Yazılımcılar" ödülünü alarak bizleri gururlandırdı.Pandemi sürecinde evde kalan bizler için yarattıkları hareketli park alanı ile jüri üyelerinin takdirini kazandılar.

21 Haziran 2021

Uluslararası Scratch Yaratıcı Programlama Olimpiyatı

Uluslararası Scratch Yaratıcı Programlama Olimpiyatı 2021 11-12 yaş kategorisine bireysel olarak katılan Danyel SOĞAN ve Mehmet Ali ERGİN olimpiyatın ilk aşamasını başarı ile tamamladılar. Olimpiyatın ulusal aşamasında öğrencilerimize başarılar dileriz.

21 Haziran 2021

ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Akın YAKAN 12. Sınıf Öğrencilerimizle buluştu

Öğrencilerimizin sınav kuralları, pandemi sürecinde sınav olma, sınav güvenliği konularındaki sorularını cevaplayan hocamıza teşekkür ediyoruz.

1 / 41