Anasayfa > Haberler

İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRETMENLERİMİZ HİZMETİÇİ EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

TED Ölçme ve Değerlendirme Koordinatörü Çiğdem ÖZGEN TUNCER tarafından okulumuz İlkokul Sınıf Öğretmenlerine ve Ortaokul Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Öğretmenlerine “Soru Yazma ve Yanıt Anahtarı Hazırlama” konusunda eğitim verildi. Eğitimde Farklı soru tiplerinde soru yazma ve yanıt anahtarı hazırlama üzerine uygulamalar yapıldi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

4. sınıflar zümresinin yaptığı kermes sonrası elde edilen gelirle Çökek İlkokulunun ana sınıfı ziyaret edilerek dolap, sandalye, masa gibi gerekli malzemeler alınıp teslim edilerek çocukların eğitimine katkı sağlandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK)’ nin Sportif Davranış Ödülü

Beden Eğitimi Zümre Başkanımız Sn. Kenan Bökrü layık görülmüştür. Öğretmenimiz 20 Kasım Pazartesi akşamı Olimpiyat Evi’nde yapılacak olan ödül törenine katılarak ödülünü alacaktır. Beden Eğitimi öğretmenimiz Kenan Bökrü’yü kutlar başarılarının devamını dileriz.

TED HATAY KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ UZAY KAMPINDA

TED Hatay Koleji 6. sınıf öğrencileri 10.11.2017 - 12.11.2017 tarihleri arasında İzmir Uzay Kampı’na katıldı. Bir uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye; gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları ve öğrencilerin uzayla ilgili interaktif simülasyonları kullanmaları dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması, liderlik alanlarında Mars gezgini, yerçekimsiz ortamda hareket, sıcak hava balonu yapımı, discovery uzay mekiği eğitimi görevi, ısı koruma sistemleri, ısı seramikleri, hidroponik(uzayda tarım), uzayda yaşam, uzay giysilerini tanıma, bilgisayar laboratuvarında uluslararası uzay istasyonunu tanıma, uzay mekiği indirme görevi, teleskopla gece gözlemi ve planetaryum (sanal gökyüzü) gibi farklı etkinlikler ile astronot eğitimi aldılar. Öğrencilerin takım çalışması yaptığı ve koçları eşliğinde grup dinamiğine uygun hareket ederek başarma duygusunu yaşadıkları kamp süreci sonunda sertifika töreninde öğrenciler, eğitmenlerinden sertifikalarını aldılar.

TED Genel Müdürü Sn. Sevinç ATABAY Okulumuzda

TED Genel Müdürü Sn. Sevinç ATABAY ve Eğitim Uzmanı Sn. Dr. Şule AKALIN okulumuzu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretlerinde öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir araya gelerek okulumuzda uygulanan eğitim detayları hakkında bilgi alışverişinde bulunan Sn. Sevinç ATABAY ve Sn. Dr. Şule AKALIN'ı okulumuzda ağırlamaktan onur duyduk.

TED HATAY KOLEJİ ATA’SINI ANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında minnet, saygı ve özlemle andık. Fiziki bir ayrılıktan öteye geçmeyen hâlâ içimizde ve benliğimizde yaşayan Atatürk’ün her daim izinde olan TED Hatay Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve izleyenler tören süresince duygulu anlar yaşadılar.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

4. sınıflar zümresinin yaptığı kermes sonrası Selman Nasır Eskiocak İlkokuluna bilgisayar, oyuncak, eğitim materyali gibi gerekli malzemeler alındı ve teslim edilerek çocukların eğitimine katkı sağlandı.

MİLLİ GURURUMUZ TUTYA YILMAZ TED HATAY KOLEJİNDE

2016 Rio Olimpiyatları’nda yarışan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmeye hazırlanan milli sporcu Tutya Yılmaz TED Hatay Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Her kademeden öğrencilerle buluşup profesyonel anlamda spor ile eğitim hayatının planlı bir şekilde yürütülebileceği konusunda öğrencilerimize tecrübelerinden bahseden Tutya Yılmaz TED Hatay Koleji öğrencilerine başarı hikayesini anlatan bir konuşma yaptı.

Gelecek yılın üniversitelileri 12.sınıf öğrencilerimiz Hatay Tercih Günleri'nde!

Ottoman Palace' da düzenlenen ve üniversitelerin etkinliklerle tanıtılmasını amaçlayan organizasyona son sınıf öğrencilerimizle katıldık, sınav sistemi değisikliğiyle ilgili görüşleri dinledik ve önerileri değerlendirdik.

UÇMAYAN KALMASIN

Fen Bilimleri Zümresi, TÜBİTAK & STEM Kulübü öğrencileri bu haftaki kulüp çalışmasında çok merak ettikleri "Uçak Simülasyonu Programı" bölgemize gelmesi sonucu Antakya Primemall'da uçmayan kalmasın sloganıyla Hatay havalimanın üzerinde uçak kullanmayı ve uçağı yere indirmeyi sanki gerçek bir uçak kullanıyor gibi yaparak yaşayarak tecrübe ettiler.