Anasayfa > Haberler

HATAY’ DA BİR İLK. TED TALKS HK!!!

‘’Paylaşmaya değer fikirler” ilkesiyle ilk olarak sadece (T)eknoloji, (E)ğlence ve (D)izayn kelimelerini kapsayan bir etkinlik olarak ortaya çıkan, daha sonra tüm dünyaya hızla yayılan ve farklı alanlara sıçrayan TED Talks etkinliği TED HATAY KOLEJİ LİSE İNGİLİZCE ZÜMRESİ tarafından gerçekleştirildi.

TED HATAY KOLEJİNDE SINIFLARIN TAVANI GÖKYÜZÜ!

TED Hatay Koleji sahip olduğu 30 dönümlük arsa üzerine çocuklarımıza, doğa ile iç içe kurulu eğitim ortamı ile şehrin yanında yeşilin kalbinde olan kampüsümüzde önemli fırsatlar sunuyor. TED Hatay Koleji olarak eğitim anlayışımızla birebir örtüşen etkinlikleri kapsayan #OkulDışarıdaGünü projesine katıldık. Öğrencilerimiz gün boyunca bisiklet sürdüler; mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, sek sek, çemberden geçme gibi oyunlar oynadılar; oyun hamurları ile oynadılar; melodika çaldılar; rüzgar gülü yaptılar ve İngilizce oyunlar oynadılar.

DOĞA DOSTU ENERJİ SANTRALLERİNİ TANIYORUZ

TED Hatay Koleji 3. Sınıf Öğrencileri Fen Bilimleri Dersi “Elektrik Kaynakları” ile ilgili bilgi edinmek için Avcı YS Güneş Enerji Sistemleri elektrik üretim tesisini ziyaret ettiler. Yapılan gezide güvenli ve doğa dostu elektrik kaynaklarını tanıma fırsatı bulan öğrencilerimize Avcı GES tarafından gezi hatırası kupa bardaklar hediye edildi. Öğrencilerimize “Güneş Enerjisi “ hakkında bilgi veren kurum yetkililerine, misafirperverlikleri ve anlatımları için teşekkür ediyoruz.

Minikler Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonası

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından 17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 19 Mayıs Minikler Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonası'na katılan 3-B sınıfı öğrencilerimizden Mert GÜNYAŞAR madalya almıştır. Öğrencimizi ve ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

TED Hatay Koleji 5. sınıf Öğrencileri Defne Belediyesi'ni Ziyaret Etti

TED Hatay Koleji, sosyal bilgiler öğretmenlerimiz, Salim Sedat DENİZ, Melek GÖKSU ve İbrahim AĞBAHT öncülüğünde, 5. sınıf öğrencilerimizle “Etkin Vatandaşlık” ünitesi kapsamında “Yerel Yöneticimizi Tanıyalım” etkinliğini düzenledik. Defne Belediye Başkanı İbrahim GÜZEL’i ziyaretimiz sırasında öğrencilerimiz, birincil kaynaktan bilgileri aldıktan sonra itfaiye ekiplerinin bilgilendirme amaçlı yaptıkları tatbikatı izleyerek keyifli dakikalar geçirdiler. Bizlere zaman ayıran Defne Belediye Başkanı İbrahim GÜZEL’e teşekkür ederiz.

ALMANCA TELC SINAVLARI

Okulumuzun sınav merkezi olduğu, uluslararası geçerliliği olan Almanca TELC sınavlarımızı yaptık. Öğrencilerimiz, A1 JUNİOR, A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde sınava girdiler. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz. Onların sınava hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz ; Eşe ALTUNTAŞOĞLU, Gülseren CÜNNÜK ve Cemile ŞAHİN’e teşekkür ederiz.

EKO – TED HATAY KOLEJİ

Sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası Eko-Okullar Programı kapsamında “Yeşil Bayrak Ödülü” almaya hak kazanan Hatay’ın ilk yeşil bayrak ödülüne sahip TED Hatay Koleji, 18.05.2019 günü CerModern Sanatlar Merkezi'nde (Ankara) düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular. Ödül törenine; vakfımız genel müdürü ve eko-okullar ulusal ile Türkiye’nin dört bir yanından “Yeşil Bayraklarını almak için gelen 300’den fazla koordinatör öğretmen, öğrenci, idareci ve veli katılmıştır.

8. Sınıf Öğrencilerimiz LGS’ye Hazırlık Maratonunun Sonuna Yaklaşıyor!

Sınava hazırlık sürecinde 8. sınıf öğrencilerimizle sene boyunca yaptığımız çalışmalar hızlandırıldı. 88 saat konu tekrarı, 48 saat soru çözüm saatleri,56 adet branş denemeleri, 44 saat grup etütleri ve haftalık deneme sınavları ile zenginleştirilen "LGS’ye 30 Gün Kala" kamp programı başarıyla sürdürülüyor. Motivasyon amaçlı planlanan etkinlikler kapsamında öğrencilerimiz; bowling oynayarak, sınıflar arası spor müsabakalarına katılarak, lise öğrencilerimizin hazırladığı Beeatlejuice müzikali izleyerek yorgunluklarını ve streslerini attılar.

ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARI HATAY UNESCO GASTRONOMİ EVİ'NDE

Her zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden kurumumuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda okul bando takımı ile Hatay UNESCO Gastronomi Evi'ndeydi. 100. yıla özel düzenlenen programda TED Hatay Koleji bando takımı izleyicileri performanslarına hayran bıraktı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız 100 Yaşında!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız 100 Yaşında! Okulumuzun düzenlediği tören, bando takımımızın milli marşları çalmasıyla başladı. Bütün katılımcıların bando eşliğinde büyük bir coşkuyla söylediği İzmir Marşı’yla devam etti. Ardından Mehmet Özat Kültür Salonu’nda kutlamalar sürdü.