Anasayfa > Haberler

Tiyatronun Büyülü Dünyası TED Hatay Kolejinde

TED Hatay Kolejinde Sosyal Sorumluluk Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor... Büyükşehir Belediyesi Tiyatro topluluğunun okulumuzda sergilediği "Kurnaz Reklamcı" adlı oyunu kendi öğrencilerimizin yanı sıra kardeş devlet okullarımızdan gelen öğrencilerle birlikte toplam 700 öğrenci izledi. Öğrenciler sergilenen oyunu keyifle izleyip güzel bir deneyim yaşarken hem öğrenip hem de doyasıya eğlendiler. Örnek sosyal sorumluluk projelerine imza atan TED Hatay Koleji bu etkinlik ve buna benzer etkinliklerle birçok öğrencinin tiyatro ile tanışmasını sağlamaya devam ediyor.

DÖRT ÇOCUK BİR RENK KARMA RESİM SERGİSİ

Çocuk çizdiği resimlerde iç dünyasına ait bilgiler verir. Resimdeki nesnelerin, kişilerin çiziliş sırasının, çiziliş biçiminin, kullanılan renklerin, resimdeki eksik öğelerin, resim içindeki karalamaların anlamları vardır. Aslında resim çocuğun iç dünyasının kâğıda dökülmüş halidir bu yüzden çocukları tanımak için nasıl ki oyunlarına bakıyoruz aynı şekilde resimlerine de bakabiliriz. Bizler de çocuklarımıza, kendilerine olan güvenlerini kaybetmeden üretmelerini destekleyip yaptıkları eserlerin farkına varmalarını sağladık.

HARİKA DÖRTLÜNÜN KARMA RESİM SERGİSİ

Tüm çocuklar yaratıcıdır. Yapılması gereken en temel şey, onlara “Sen Yaratıcısın” mesajını verebilmek, onların istek ve eylemlerini kırmamaktır. Çocukların arzu ve çabaları motive edilmelidir. Bizler de çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini kaybetmeden üretmelerini destekleyip onları yüreklendirdik. İlkokul öğrencilerimizden E. Doruk MİÇOOĞOLLARI, Ç. Erdem GÜLÜCÜ, M. Akın GÜÇLÜ, H. Mert DÖKMECİ yapmış oldukları resimleri bizlerle paylaştılar. Diğer öğrencilerimize de iyi bir örnek olarak ilk karma resim sergilerini açtılar. Serginin teması “Harika Öğrencilerimize” aittir. Cesaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, sanat ve diğer alanlardaki başarılarının devamını diliyoruz.

Tüketici Hakları

2. yabancı dil Almanca ve Fransızca 6. sınıf öğrencilerinin Tüketici Haftası’nı hazırladıkları şiir ve pankartlarla icra ettiler.

TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi Öğrencilerimizden Örnek Dayanışma Çalışması!

Okulumuz 11 TM sınıfı öğrencileri, ders öğretmenleri H. Gökhan ŞEKER rehberliğinde bir güncel gazete çıkarmış ve gazetenin satışından elde ettikleri geliri LÖSEV’e bağışlamışlardır. Bu duyarlı davranışları için öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ederiz.

TED Hatay Koleji Anadolu Lisesine Bir Türkiye Derecesi Daha!

Adı kadın… Anadır, bacıdır, kadın. Candır, canandır; eştir kadın. Eli öpülesidir, duygu selidir kadın. TED Alanya Koleji Özel Lisesinin düzenlediği “Kadın” temalı öykü yarışmasında öğrencimiz 11/B sınıfından Esen ALKAYA okulumuza Türkiye ikinciliğini kazandırarak bizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi ve rehber öğretmeni Mesrure AÇAR’ı bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.

JMUN Kulübü Öğrencilerimiz İstanbul’da

TED Hatay Koleji Özel Ortaokulu JMUN ( Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz Zeynep Aslan, Uygar Hayzaran, Hatice Ruba Kuh, Elif Bade Mısırlıoğlu, Nehir Akbelen ve Sinem Yüksel 15 - 17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul KOÇ Okullarında düzenlenen ve Birleşmiş Milletler Konferansı'nın bir simülasyonu geleneksel JMUNDP 2019 Konferansı' na katıldılar. "Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefler" temalı konferansta Türkiye'nin en prestijli okullarından öğrenciler bir araya gelerek farklı komitelerde dünya sorunlarını İngilizce tartıştılar ve çözüm buldular.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl Dönümünde Yine Şehitlerimizi ve Ulu Önderimiz Atatürk’ü Şükranla Andık.

Şehitlerimize saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenimiz, Matematik Öğretmenimiz Nazmi Cüzdan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Video görselleriyle Çanakkale Savaşı’nın kahramanlık öyküsü ve Türk askerinin mücadeleci ruhu gözler önüne serildi. Daha sonra 9 Edison ve Da Vinci sınıflarının “Ben Çanakkaleyim” temalı söz korusu sahne aldı. Koroda, öğrencilerimizden solist Selen Tiftikçi Çanakkale konulu türkülerle bizlere duygulu anlar yaşattı. Törende Çanakkale Savaşı’nın sadece kazanılmış bir zafer olmadığı, aynı zamanda birçok açıdan tarihin seyrini de değiştiren bir dönüm noktası olduğu vurgulandı. Bu şanlı zaferin mimarı olan Mehmetçik’e, temsilcisi Türk milletine, komutanı Mustafa Kemal ATATÜRK’e şükran ve saygılarımızla…

PORTFOLYO HEYECANI

TED Hatay Koleji Anaokul ve İlkokul öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile 4. sünü düzenlediğimiz ürün seçki dosyası (portfolyo) sunumlarını öğrencilerimiz Türkçe ve İngilizce olarak ailelerine anlattılar. Aynı zamanda okul öncesi Görsel Sanatlar derslerinde yapılan etkinlikler de sergi yapılarak velilerimizle paylaşıldı. Öğrendikleri konuların küçük bir bölümünü sunan öğrencilerimiz kendilerini ifade etmenin ve öğrendikleri bilgileri paylaşmanın gururunu yaşadılar. Keyifle geçen Portfolyo sunumumuza katılımları için tüm ailelerimize teşekkür ediyoruz. Ailelerimiz ve bizler her öğrencimizle gurur duyuyoruz.

TED Okulları Okul Aile Birlikleri Toplantısı

TED Okulları Okul Aile Birlikleri Toplantısı TED Üniversitesinde Gerçekleşti. Toplantı kapsamında Okul Aile Birlikleri Temsilcilerine Türk Eğitim Derneğinin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Okulumuzu OKAB Başkanı Dilek Bakan ve Başkan Yardımcısı Özlem Güngör temsil etti.